Rabaty dla stałych klientów
Bezpiecznie płatności
Istniejemy od 2008 roku
100% Polska firma
0,00 zł 0
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » BLOG » Szczotki na wiertarkę, wkrętarkę, szlifierkę – rodzaje i zastosowanie
Leasing - baner informacyjny
  • PayPo
Świadectwo wzorcowania kalibracji PCA

Szczotki na wiertarkę, wkrętarkę, szlifierkę – rodzaje i zastosowanie

Data dodania: 13-06-2022

Szczotki druciane do elektronarzędzi – rodzaje i zastosowanie.

Szczotki druciane to wszechstronne i specjalistyczne akcesorium, dzięki któremu w prosty sposób można zwiększyć funkcjonalność wiertarki lub szlifierki. Szerokie zastosowanie sprawia, że doskonale sprawdzą się zarówno w użytku domowym, jak i profesjonalnym – warto jednak pamiętać, że poszczególne modele różnią się od siebie kształtem głowicy i rodzajem materiału z jakiego zostały wykonane. Z tego względu tak ważne jest odpowiednie dopasowanie modelu szczotki drucianej do przeznaczenia, pozwoli bowiem w pełni osiągnąć zamierzony efekt. Istotne jest także dobranie do preferowanego typu elektronarzędzi – szlifierki kontowej lub wiertarki – co umożliwi stworzenie w kompleksowego i w pełni kompatybilnego narzędzia.

alt

Szczotki druciane – zastosowanie

Szczotki druciane najczęściej wykorzystywane są jako narzędzie do usuwania rdzy i nic dziwnego – jest to bowiem jeden z najskuteczniejszych sposobów pozwalających pozbyć się zarówno niewielkich ognisk, jak i grubych warstw korozji. Warto jednak pamiętać, że to nie jedyne zastosowanie tego akcesorium – świetnie sprawdzi się bowiem także do obrabiania i czyszczenia stalowych elementów, usuwania starych powłok lakierniczych z drewna i metalu, wygładzania nierówności powierzchni czy renowacji karoserii samochodowej. Tak wszechstronne zastosowanie umożliwia jednak wyłącznie odpowiednie dobranie głowicy szczotki, te zaś znacznie różnią się od siebie – nie tylko pod kątem kształtu głowicy, ale także rodzaju drutu z jakiego zostały wykonane. Dlatego poniżej przedstawiamy najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane modele szczotek drucianych.

Szczotka z drutem splatanym – ten typ szczotek przeznaczony jest przede wszystkim do usuwania starych powłok lakierniczych. Równie dobrze poradzą sobie także z usunięciem trudnych zabrudzeń.

Szczotka z drutem falowanym – zaprojektowana do czyszczenia delikatnych powierzchni z drobnych i niewielkich zabrudzeń. Najczęściej wykorzystuje się ją do usuwania zanieczyszczeń z miękkich metali nieżelaznych.

Szczotka z drutem z ziarnem – to z kolei szczotka, która najlepiej sprawdzi się podczas profesjonalnych i zaawansowanych prac. Ten typ szczotki najczęściej wykorzystuje się podczas oczyszczania zębatek, zaworów, rur i profili wszelkiego rodzaju zadziorów.

Szczotki z drutem z tworzywem – to model, którego charakterystyczną cechą jest połączenie drutu z tworzywem. Dzięki temu włosie zatrzymuje zwartą formę i w efekcie - swoje właściwości przez długi czas.

Szczotki z drutem prostym – ten typ szczotek wykorzystywany jest przede wszystkim jako element czyszczący do powierzchni, które zostały już wcześniej oczyszczone i nie są pokryte żadnym innym materiałem.

Szczotki druciane różnią się między sobą także pod kątem wykorzystanego materiału, co bezpośrednio wpływa na ich zastosowanie. Spośród dostępnych na rynku modeli wyodrębnić można przede wszystkim szczotki wykonane ze stalowego drutu utwardzonego, mosiężnego, mosiądzowanego oraz z brązu. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na szczególną uwagę – sprawdzą się bowiem wszędzie tam, gdzie konieczne jest wyeliminowanie iskrzenia np. podczas obróbki drewna.

Ostatnim podziałem szczotek drucianych jest ten ze względu na kształt głowicy:

Szczotki doczołowe do szlifierek– do usuwania farby, rdzy, starych powłok lakierniczych oraz zabrudzeń.

Szczotki tarczowe do szlifierek – niezastąpione w dotarciu do trudnodostępnych miejsc i szczelin.

Szczotki pędzelkowe do wiertarek – precyzyjne i niewielkie, umożliwiają wyczyszczenie niewielkich elementów i szczegółowych detali.

Szczotki stożkowe z cylindrycznym trzpieniem do wiertarek – ten typ szczotek ma podobne zastosowanie co szczotki pędzelkowe – pozwala na dotarcie do szczelin i zakamarków, nieosiągalnych dla innych typów szczotek.

Szczotki garnkowe z cylindrycznym trzpieniem do wiertarek– przeznaczone do usuwania grubych warstw rdzy i starych powłok.

Szczotka druciana do wiertarki czy szlifierki? Na czym polega różnica?

Wybór szczotki to dopiero połowa sukcesu – równie ważne jest bowiem dopasowanie jej do posiadanego elektronarzędzia. Decydując się na połączenie szczotki drucianej ze szlifierką, należy wybrać model wyposażony w gwint M14 – tylko on umożliwi bowiem poprawne zamocowanie obu elementów. W przypadku wiertarki i szczotki, konieczne będzie dokupienie specjalnego trzpienia mocującego, który pozwoli na połączenie obu elementów.

alt

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii BLOG
Newsletter

 

© 2008-2022KAMMAR Sp. z o.o.::wszelkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu