Rabaty dla stałych klientów
Bezpiecznie płatności
Istniejemy od 2008 roku
100% Polska firma
0,00 zł 0
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » BLOG » Najlepsza wkrętarka akumulatorowa, czyli jaka?
Leasing - baner informacyjny
  • PayPo
Świadectwo wzorcowania kalibracji PCA

Najlepsza wkrętarka akumulatorowa, czyli jaka?

Data dodania: 18-07-2022

Dobra wkrętarka? Jaką wkrętarkę wybrać?

Wkrętarka akumulatorowa to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie małe i większe naprawy, jest nieoceniona podczas remontów, skręcania mebli i pracach wykończeniowych. Sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach, w domu, na działce i w plenerze – brak zbędnego okablowania sprawia, że jest wygodna w użytkowaniu, nie wymaga także podłączenia do zasilania sieciowego, dzięki czemu można ją wykorzystać na otwartej przestrzeni. Wszystko to sprawia, że wkrętarki są jedyni z najczęściej kupowanych elektronarzędzi – nie warto jednak wybierać jej przypadkowo. Na rynku dostępnych jest wiele modeli wkrętarek akumulatorowych, które różnią się od siebie rodzajami akumulatora, mocą i przede wszystkim ceną. Dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik na temat tego, na co zwrócić uwagę przy wyborze wkrętarki akumulatorowej, by wybrać model najlepszy z najlepszych.

Parametry wkrętarki akumulatorowej, czyli na co zwracać uwagę przy wyborze

Decydując się na zakup wkrętaki warto dokładnie przyjrzeć się jej specyfikacji technicznej. To właśnie w niej zawarte są wszystkie niezbędne informacje pozwalające określić kluczowe w kontekście pracy urządzenia parametry. Jednym z najważniejszych jest praca akumulatora, która bezpośrednio przekłada się na długość pracy narzędzia. Warto wiedzieć, że pojemność akumulatora wyrażana jest w amperogodzinach Ah, co przekłada się na zdolność do zasilania przez akumulator obwodu elektrycznego o konkretnym natężeniu przez określony czas. Ponad to wkrętarki akumulatorowe wyposażone są w akumulatory różnego rodzaju, wśród których wyróżnia się cztery typy:

  • akumulatory niklowo - kadmowe – najstarszy, coraz rzadziej wykorzystywany typ akumulatora o maksymalnej pojemności do 2 Ah, pozwalający na około 300 zwykłych wkręceń. Dosyć ciężki i zawierający szkodliwe metale ciężkie, jednak w tym przypadku dużą zaletą jest najniższa, spośród wszystkich opcji cena.

  • akumulatory nikolowo -metalowo-wodorowe – o pojemności do 3 Ah, sa nieco lżejsze, niż modele opisane powyżej, wymagają także dłuższego ładowania, są także droższe. Jednocześnie, by podłączyć ten typ do akumulatora nie musi być on całkowicie rozładowany.

  • akumulatory niklowo-cynkowe – są najbardziej przyjazne środowisku, nie zawierają szkodliwych metali takich jak kadm i rtęć, pozwalają ładować baterie w dowolnym momencie. Mają także większą moc oraz wyższe napięcie ogniw.

  • akumulatory litowo-jonowe – najpopularniejsze i najchętniej wybierane przez klientów. Ich cechami charakterystycznymi jest niewielka waga, duża pojemność, możliwość ładowania w dowolnym momencie i poręczność.

Kolejnym parametrem determinującym jakość i wydajność pracy wkrętarką akumulatorową jest moc urządzenia. Tu również wyróżnić można cztery poziomy dostępnych na rynku urządzeń:

  • wkrętarki o napięciu od 3.6 do 4.8 V – sprawdzi się świetnie podczas składania mebli, drobnych napraw i wiercenia otworów w drewnie, natomiast nie poleca się ich w przypadku poważniejszych prac remontowych.

  • Wkrętarki o napięciu od 6.5 do 10 V – świetnie nadają się do niewielkich napraw oraz wiercenia otworów w twardszych niż drewno materiałach. Polecane przede wszystkim osobą które dużo majsterkują lub potrzebują sprawdzonego sprzętu do prac na zewnątrz.

  • Wkrętarka o napięciu do 14 V – taką mocą charakteryzują się już bardziej zaawansowane wkrętarko-wiertarki, które najczęściej wyposażone są także w opcję biegów pozwalającą na dostosowanie obrotów do średnicy otworu.

  • Wkrętarka o napięciu do 18 V – to profesjonalne urządzenie do zadań specjalnych. Wyposażone w mechanizm udarowy pozwalają na robienie otworów w twardych materiałach. Świetnie sprawdzą się na budowie i podczas dużych prac budowlanych.

Moment obrotowy to kolejny punkt w specyfikacji, który warto wziąć pod uwagę. Oznacza on siłę, z jakim wkrętarka akumulatorowa będzie pracować i wyrażony jest w niutonometrach. Wyróżnić można dwa określenia tego parametru: wkręcanie miękkie oraz wkręcanie twarde. W pierwszym przypadku moment obrotowy wzrasta wraz z głębokością wkręcanego wkrętu, w drugim zaś moment obrotowy charakteryzuje się powolnym wzrostem, zaś jego intensywne zwiększenie występuje w końcowej fazie wkręcania.
 

alt
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii BLOG
Newsletter

 

© 2008-2022KAMMAR Sp. z o.o.::wszelkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu