0,00 zł 0
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » BLOG » Zszywki do zszywacza tapicerskiego – jak poprawnie dobrać?
Leasing - baner informacyjny
  • PayPo
Świadectwo wzorcowania kalibracji PCA
Dlaczego warto nas wybrać? - kammar24.pl
Dlaczego warto wybrać nasz sklep?

DARMOWA DOSTAWA OD 150 zł

ZNIŻKI DLA STAŁYCH KLIENTÓW

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

15 LAT DOŚWIADCZENIA

100% POLSKA FIRMA

Zszywki do zszywacza tapicerskiego – jak poprawnie dobrać?

Data dodania: 24-06-2022

Zszywki do takera (zszywacza tapicerskiego) – jak je poprawnie dopasować?

Zszywacz tapicerski  czyli tzw. taker, wraz z odpowiednio dobranymi zszywkami to wszechstronne narzędzie, które można wykorzystać w wielu sytuacjach – nie tylko podczas produkcji i wykańczania mebli i łączenia tkaniny obiciowej ze stelażem. Sprawdzą się także podczas drobnych prac budowlanych, tworzeniu dekoracji czy urządzaniu wnętrze – ich zastosowanie w tego typu zadaniach jest nie do przecenienia. Jednak kluczem do sukcesu, zadowalającego rezultatu i wysokiej estetyki wykonywanych prac jest odpowiednie dopasowanie zszywek a to, jak się okazuje, nie jest wcale takie oczywiste. Dlatego z dzisiejszego tekstu dowiecie się jak poprawnie dobrać zszywki do zszywacza tapicerskiego, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze zszywek.

Najpopularniejsze rodzaje zszywek dostępne na rynku

Nie będzie wielkim zaskoczeniem jeśli powiemy, że rodzaj zszywek powinien być ściśle dopasowany do rodzaju wykonywanych prac oraz wykorzystywanych materiałów. Jest to o tyle istotne, że odpowiednie dobranie poszczególnych elementów pozwoli Ci nie tylko znacznie ułatwić sobie pracę, ale także osiągnąć wyjątkowo estetyczny i trwały efekt. Warto jednak zacząć od tego, jakie właściwie rodzaje zszywek dostępne są na rynku – bo opcji, jak zapewne zdążyliście się już zorientować jest naprawdę sporo. W większości prac sprawdzą się jednak najlepiej cztery, najpopularniejsze rodzaje, który spis wraz z uwzględnieniem przeznaczenia znajdziecie poniżej.

  • zaokrąglone zszywki – ten typ zszywek przeznaczony jest do instalacji kabli elektrycznych, przede wszystkim niskiego napięcia.

  • zszywki wykonane z cienkiego drutu – to z kolei model wykorzystywany do mocowania tkanin tapicerskich, skór naturalnych oraz skór ekologicznych.

  • zszywki wykonane z płaskiego drutu – ten typ sprawdzi się przede wszystkim podczas mocowania materiałów izolacyjnych, a także kartonu i folii.

  • zszywki wąskie – stosowane przede wszystkim w pracach tapicerskich wymagających głębokiego wbicia, takich jak pikowanie.

Kształt, to nie jedyny element, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru zszywek – istotnym parametrem jest bowiem także ich rozmiar. I to właśnie ta kwestia stanowi największy problem przy wyborze, bowiem rozmiarów mocowań na rynku jest naprawdę sporo. Podstawowym kryterium wyboru długości zszywek powinien być wykorzystywany materiał oraz rodzaj wykonywanej pracy. W przypadku tkanin podbiciowych warto wykorzystywać zszywki z nóżkami o długości poniżej 10 mm. Do pikowania i mocowania standardowej grubości tkanin obiciowych najczęściej wykorzystuje się zaś modele o długości 10 i 12mm. Im twardszy, grubszy i cięższy materiał, tym dłuższe powinny być zszywki. Z tego względu do mocowania np. skóry, warto sięgnąć po zszywki o długościach 14 i 16 mm. Osobną kategorię stanowią zszywki wykorzystywane do budowania szkieletów i łączenia ze sobą poszczególnych elementów konstrukcji – w tym przypadku najlepiej sprawdzą się modele o długości od 25 do 50 mm.

Zszywki a model takera (zszywacza tapicerskiego)

Podczas wyboru zszywek należy także uwzględnić model posiadanego zszywacza tapicerskiego. Większość producentów takerów posiada lub rekomenduje dedykowane im zestawy zszywek, jeśli jednak tak nie jest, warto upewnić się, że wybrane zszywki przeznaczone są do zszywacza, z którego zamierzasz skorzystać. Na rynku dostępne są trzy rodzaje zszywaczy tapicerskich:

  • ręczne – sprawdzają się podczas drobnych prac, zwłaszcza naprawczych i o niewielkiej powierzchni

  • pneumatyczne – używane w głównej mierze w zakładach produkcyjnych i meblarskich. Ich charakterystyczną cechą jest to, że są w stanie wystrzelić sporą ilość zszywek w krótkim czasie.

  • elektryczne – nieco bardziej zaawansowane, niż zszywacze ręczne, sprawdzi się dobrze podczas prostych prac wykończeniowych i montażowych.
alt

Podsumowując – poprawne dopasowanie zszywek tapicerskich do zszywacza, należy uwzględnić trzy podstawowe warunki: kompatybilność wybranych zszywek z modelem posiadanego takera, rodzaju i grubości przytwierdzanego materiału oraz rodzaju wykonywanej pracy.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Newsletter

 

© 2008-2022 KAMMAR Sp. z o.o. ::wszelkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu