0,00 zł 0
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » BLOG » Pistolet do klejenia na gorąco - Jaki rodzaj wybrać?
Leasing - baner informacyjny
  • PayPo
Świadectwo wzorcowania kalibracji PCA
Dlaczego warto nas wybrać? - kammar24.pl
Dlaczego warto wybrać nasz sklep?

DARMOWA DOSTAWA OD 150 zł

ZNIŻKI DLA STAŁYCH KLIENTÓW

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

15 LAT DOŚWIADCZENIA

100% POLSKA FIRMA

Pistolet do klejenia na gorąco - Jaki rodzaj wybrać?

Data dodania: 06-06-2022

Pistolet do klejenia na gorąco – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Pistolet do klejenia na gorąco to wszechstronne narzędzie, które znajduje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, zarówno w użytku domowym, jak i profesjonalnym. Pozwala precyzyjnie i trwale związać ze sobą szereg różnorodnych materiałów: od zabawek i ceramiki, po meble, kartony a nawet elementy metalowe. Istotny jest także fakt, że łączenie za pomocą kleju na gorąco jest szybkie, nieskomplikowane, co pozwala na wykorzystanie tej techniki także początkującym majsterkowiczom. Wszystkie te aspekty sprawiają, że pistolet do klejenia na gorąco coraz częściej staje się koniecznym elementem wyposażenia domowej skrzynki z narzędziami, coraz chętniej wykorzystywany jest także w szeroko rozumianym przemyśle. Jednak pistolet pistoletowi nierówny, a modele dostępne na rynku nie zawsze spełniają wszystkie niezbędne wymogi. Tymczasem dobrze dobrany pistolet pozwoli znacznie ułatwić pracę i skrócić czas jej trwania, a także – pozwolić na osiągnięcie maksymalnie precyzyjnych efektów. Dlatego w dzisiejszym wpisie sprawdzimy na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu.

Pistolet do klejenia na gorąco – jak to działa?

Podstawowym zadaniem pistoletu do kleju na gorąco jest zmiana stanu skupienia kleju topliwego ze stałego na ciekły, a następnie umieszczenie go w dyszy, skąd po naciśnięciu spustu trafia bezpośrednio na klejony element. Zanim jednak tak się stanie, należy umieścić laskę kleju w zasobniku pistoletu, gdzie zostanie poddana podgrzaniu i zmieni się w płynną masę. Ważną cechą pistoletów do klejenia na gorąco jest fakt, że samoistnie pobierają rozpuszczony klej z zasobnika, wciągając jednocześnie laskę głębiej wewnątrz urządzenia, co z kolei pozwala na łatwe kontrolowanie poziomu zużycia. Podgrzany do 200 stopni Celsjusza klej jest pozwala na szybsze i efektywniejsze połączenie ze sobą elementów, niż zimny klej lub innego typu spoiny.

alt

Parametry pistoletu do klejenia na gorąco

Pistolety do kleju na gorąco nie należą do drogich i skomplikowanych narzędzi – najtańsze modele znaleźć można już w cenie kilkunastu złotych. Warto jednak pamiętać, że podstawowe i najprostsze modele charakteryzują się małą mocą, co bezpośrednio przekłada się na komfort pracy. Pistolety o mocy 10W wymagają ok. 10 minut, by w pełni się rozgrzać, podczas gdy w bardziej zaawansowanych modelach, o mocy 30W, czas ten jest znacznie krótszy. Na rynku dostępne są także modele przeznaczone do bardziej profesjonalnych robót o mocy wynoszącej 50W oraz pistolety przemysłowe, których moc może wynosić nawet 1000W. Warto także pamiętać o dodatkowych udogodnieniach takich jak podstawka umożliwiająca przerwanie pracy w dowolnym momencie lub regulację mocy tłoczenia.

Istotnym parametrem jest także rodzaj zasilania, na rynku znaleźć można bowiem kilka modeli pistoletów do klejenia na gorąco, różniących się między sobą przede wszystkim tym aspektem. Do najpopularniejszych bez wątpienia należą te zasilane akumulatorowo, które ładuje się w czasie, gdy narzędzie nie jest używane. Niektóre z nich posiadają jednak opcję zasilania bezpośrednio z sieci, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kolejnym typem są modele pozbawione akumulatora, a zasilane bezpośrednio za pomocą kabla – tu warto zwrócić uwagę na to, by był odpowiednio długi i umożliwiał efektywną i swobodną pracę.

Warto także postawić na model, który wyposażony jest w możliwość kontroli temperatury grzałki oraz przesuwu sztyftu – modele posiadające te funkcje pozwalają na znacznie większą precyzję podczas klejenia. Nie bez znaczenia jest również kształt samego pistoletu – powinien być ergonomiczny, tak by bez problemu mieścił się w dłoni a przy tym pozwalał na łatwe operowanie podczas pracy i na tyle lekki, by umożliwiał trzymanie w dłoni przez dłuższy czas. Niektóre pistolety do kleju na gorąco wyposażone są także w statyw pozwalający na odłożenie narzędzia podczas przerwy lub zakończenia pracy, pojemnik zbierający na klej oraz blokadę wypływu – te elementy, choć nie są niezbędne, znacząco ułatwiają jednak pracę.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Newsletter

 

© 2008-2022 KAMMAR Sp. z o.o. ::wszelkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu