0,00 zł 0
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » BLOG » Jesteśmy EKO - działamy w duchu "zero waste"

Jesteśmy EKO - działamy w duchu "zero waste"

Data dodania: 19-10-2022
Pamiętasz kiedy byłeś mały a Twoi rodzice lub dziadkowie przypominali Ci za każdym możliwym razem o zgaszeniu światła kiedy wychodzisz z pokoju lub łazienki? Albo kazali dojadać do końca mimo, że już nie miałeś na to ochoty? Takich przykładów można by mnożyć i pewnie każdy z nas się z tego śmiał, ale faktem jest, że nasi starsi krewni rozumieli to, że wszystkie posiadane zasoby należy oszczędzać. Potem przyszły czasy lepsze i już nie trzeba było oszczędzać - można było bez wyrzutów sumienia zrobić nadmiarowe zakupy i wyrzucić wszystko do kosza jeśli się popsuło, zostawiać włączone urządzenia elektryczne, których nie potrzebujemy czy zaśmiecać planetę niepotrzebnymi torbami foliowymi, bo przecież sklepy dawały je za darmo - więc po co nosić swoje? Potem przyszła moda na ekologię - na energię z odnawialnych źródeł, na auta elektryczne, na nie używanie plastiku czy też wymianę oświetlenia na bardziej oszczędne.
Dzisiaj duch "zero waste" w dobie szalejących cen energii, wszechobecnej inflacji i braku niektórych podstawowych to już nie moda a konieczność. Dlatego my jako firma, której od samego początku nie jest obce pojęcie zrównoważonego rozwoju, staramy się dbać o środowisko i mądrze gospodarować zasobami. Dlatego też na każdym naszej działalności staramy się optymalizować procesy tak aby szkodzić naturze jak najmniej. 

A poniżej kilka przykładów co robimy aby być bardziej "EKO"
- oszczędzamy energię elektryczną - poprzez wykorzystywanie oświetlenia tylko tam gdzie go naprawdę potrzebujemy i wyłączając po pracy wszystkie urządzenie elektryczne które nie wymagają tego aby pracować w sposób ciągły
- dbamy o to czym z czego pochodzi nasze ciepło i utrzymujemy optymalną temperaturę pomieszczeń - obecnie jesteśmy w czasie przeprowadzki do mniejszej siedziby ogrzewanej z miejskiej sieci ciepłowniczej. Mimo, że stale się rozwijamy wierzymy, że na mniejszej przestrzeni będziemy jeszcze bardziej zorganizowani a zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na dalszy zrównoważony rozwój
- wykorzystujemy ponownie opakowania - w tej dziedzinie można powiedzieć, że działamy w 100% w duchu "zero waste" ponieważ nie wyrzucamy do kosza niczego w co zapakowany jest towar przychodzący od naszych dostawców. Dlatego też mogło się zdarzyć, że kupując u nas otrzymałeś towar w starym kartonie w wypełniaczem z folii strech, którą była wcześniej owinięta paleta. Prawdopodobnie to nie są najlepsze doświadczenia zakupowe po stronie klienta, ale ważniejsze jest naszym zdaniem, to, że towar jest u nas spakowany zawsze maksymalnie bezpiecznie a na wysypiska nie trafiają odpady, które można wykorzystać ponownie

To tylko niektóre, ale jak widać dosyć konkretne przykłady tego co robimy aby Ziemia mogła trochę odetchnąć a my wychowywać nasze dzieci w czystym i zoptymalizowanym pod kątem wykorzystania zasobów świecie.
A jak Wy dbacie o środowisko? Pochwalcie się w komentarzu poniżej
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
KAMMAR s.c. Reviews with ekomi-pl.com
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

KAMMAR S.C. Opinie z ekomi-pl.com
© 2022 KAMMAR s.c. ::wszelkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu