wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » BLOG » Jak wybrać prezent dla majsterkowicza?

Kategorie

Producenci

Promocje

PromocjaChwytak magnetyczny do blach 300kg PS-LMB 300

Chwytak magnetyczny do blach 300kg PS-LMB 3001 383,75 zł1 245,38 zł brutto1 012,50 zł netto

PromocjaRolki transportowe z dyszlem 12t PS-ST120

Rolki transportowe z dyszlem 12t PS-ST1202 275,50 zł2 047,95 zł brutto1 665,00 zł netto

PromocjaWózek platformowy nożycowy PS-BS15 150kg

Wózek platformowy nożycowy PS-BS15 150kg1 599,00 zł1 439,10 zł brutto1 170,00 zł netto

PromocjaWózek ręczny jezdny z łańcuszkiem-napędem PS-SGB 3,0t

Wózek ręczny jezdny z łańcuszkiem-napędem PS-SGB 3,0t1 476,00 zł1 328,40 zł brutto1 080,00 zł netto

PromocjaPS-LIFT Wózek platformowy trzypółkowy PS-TD 3/120

PS-LIFT Wózek platformowy trzypółkowy PS-TD 3/120528,90 zł476,01 zł brutto387,00 zł netto

PromocjaPS-LIFT Wciągnik łańcuchowy ręczny dźwigniowy Hart-TS 600 5m

PS-LIFT Wciągnik łańcuchowy ręczny dźwigniowy Hart-TS 600 5m1 906,50 zł1 715,85 zł brutto1 395,00 zł netto

PromocjaPS-LIFT Wciągnik łańcuchowy ręczny Hart-KM 10,0t 7m

PS-LIFT Wciągnik łańcuchowy ręczny Hart-KM 10,0t 7m4 120,50 zł3 708,45 zł brutto3 015,00 zł netto

PromocjaZestaw gratowników GOLDEN SET NG8002

Zestaw gratowników GOLDEN SET NG800293,71 zł89,03 zł brutto72,38 zł netto

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Jak wybrać prezent dla majsterkowicza?

Data dodania: 03-09-2020

Wielu mężczyzn ma smykałkę do majsterkowania. Całymi dniami potrafią majstrować przy silniku, naprawiać szafkę, składać skomplikowane modele samolotów, statków, tworzyć oryginalne przedmioty z niczego. Czasem też spod ich ręki wychodzą prawdziwe dzieła sztuki i nie ma się czemu dziwić. Zajęcie, które tak wciąga, nie wynika z konieczności czy obowiązku, a z prawdziwej pasji, której się zupełnie oddają.


Co nauka mówi o majsterkowiczach

Majsterkowiczów wyróżnia cecha, o której oni sami często nie wiedzą. Wyłoniono ją w psychologii poznawczej, badającej funkcjonowanie mózgu człowieka w relacji do wykonywanych przez niego czynności. Nazywana jest zdolnością do przełamywania fiksacji funkcjonalnej. Cecha ta uniemożliwia rozwiązywanie wielu zadań lub znalezienie rozwiązań z użyciem typowych narzędzi albo bez narzędzi. Innymi słowy, majsterkowicz to osoba, która w różnym stopniu posiada zdolność do wykorzystywania narzędzi i półproduktów w nowy, nieoczekiwany sposób, tworząc często konstrukcje lub rozwiązując problemy w niemal niemożliwy sposób. Twórczość, otwarty umysł, zmysł wynalazczy i skłonność do znajdowania nowych rozwiązań to niewątpliwie podstawowe cechy każdego majsterkowicza. Odnalazły one również swój archetyp w serialu „MacGyver”, w postaci bohatera, który robił „wszystko z niczego”.

Cechy majsterkowicza i jego zainteresowania a prezent

Generalnie majsterkowiczów można przypisać do dwóch grup. Najczęściej są to osoby, które po prostu lubią poświęcać się tworzeniu lub takie, które najogólniej – lubią naprawiać. W każdym jednak przypadku towarzyszą im podobne cechy, nieodzowne przy omawianej pasji. Osoby takie mają zawsze zdolności manualne, niezbędne w pracach precyzyjnych. Wyróżnia je cierpliwość potrzebna do wielogodzinnej nieraz pracy. Ważna jest również umiejętność analizy funkcjonowania różnych urządzeń i można tu mówić o pewnym talencie – majsterkowicz wie, jak działa wiele urządzeń, nie znając ich wcześniej.

W każdym też przypadku majsterkowicz czerpie przyjemność z wykonywania samej pracy, a nie jedynie z jej efektów. Jest to w pewnym stopniu sposób na życie, dlatego też prezent, który pozwala lub ułatwia codzienne realizowanie tej pasji, zawsze znajdzie odpowiednie miejsce w jego domu lub garażu.

Przykładowe prezenty dla MacGyverów

Zastanawiając się więc nad tym, jaki kupić prezent pasjonatowi majsterkowania, warto pomyśleć, co go najbardziej pochłania. Należy zauważyć, że w takim wypadku liczyć się będą rzeczy praktyczne, gotowe do użytku. Taki prezent sprawi największą radość, a ponadto będzie stale towarzyszyć obdarowanemu.

Dla majsterkowicza stolarza wartościowymi prezentami mogą być chociażby:

 • automatyczny ołówek – jest to wbrew pozorom specjalistyczny ołówek, posiadający wiele funkcji, a m.in. zmywalny wodą, co oznacza, że nie pozostawi trwałych śladów na surowym drewnie,
  alt

 • kątownik stolarski z poziomicą – szczególnie pomocny podczas pracy nad meblami, pozwala m.in. na wykonywanie pomiarów w przybliżeniu (gdy nie można ich zebrać inaczej),
  alt

 • zestawy frezów do drewna wykonane ze spiekanych węglików – cenione przez stolarzy i potrzebne przy obróbce drewna do nadawania mu kształtu czy wykonywania bruzd, gwintów etc.
  alt

Pasjonat poświęcający wiele czasu na remont domu, stale coś zmieniający i ulepszający, z pewnością ucieszy się z:

 • podświetlanej, laserowej poziomicy – potrzebnej przy niemal każdym remoncie, ale też cieszącej oko przez swój nowoczesny wygląd i dodatkowe funkcje;
  alt

 • maszyny do cięcia glazury – która zawsze się przyda do przeprowadzenia zmian, remontu i napraw, które mogą mieć postać chociażby wymiany jednej uszkodzonej płytki;
  alt

 • miara zwijana w postaci breloka metrówka jest potrzebna w niemal każdej pracy, dlatego jej poręczność ma znaczenie; tę można zawsze mieć pod ręką, przy kluczach czy podpiętą do szlufki.
  alt

Natomiast dla pasjonata naprawiania samochodów oraz motocykli lub chociaż poświęcającego własnym pojazdom większą ilość czasu, warto wybrać:

 • zestaw tzw. bitów – groty służące do wkręcania, które mają szerokie zastosowanie w mechanice pojazdów,
  alt

 • elektroniczny prostownik – urządzenie nieodzowne w każdym garażu, służące do ładowania akumulatorów,
  alt

 • zestaw kluczy imbusowychniezbędne do wykręcania i przykręcania specyficznych śrub znajdujących się w samochodach i motocyklach.
  alt

Ważnym elementem prezentu dla majsterkowicza jest zorientowanie się, co już ma w swoim warsztacie. Dlatego przed zakupem, jeśli ma on być niespodzianką, warto słuchać uważniej i sprawdzić, czy wybrany prezent rzeczywiście uzupełni zebrany dotąd arsenał.

Zrozumieć pasję do majsterkowania

Pasja do majsterkowania ma obecnie różną postać, ale jej korzenie bywają wspólne. Pasją zarażał dawniej Adam Słodowy, którego filmy w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, poświęcone majsterkowaniu, biły rekordy popularności. Nie wynikało to jedynie z faktu, że ciekawych programów mieliśmy wówczas niewiele. Adam Słodowy był polskim MacGyverem jeszcze zanim pojawił się ów współczesny archetyp. Potrafił zainspirować i w niezwykle prosty sposób tłumaczył rzeczy skomplikowane, niezrozumiałe.

Także znacznie młodsi mężczyźni, którzy nie pamiętają Adama Słodowego, szukają wzorów dla siebie w telewizji i w Internecie. Oglądając dokonania innych, sami również czują się na siłach zrobić porządek z własnymi pojazdami, meblami, mieszkaniem. To przyjemne z pożytecznym w najbardziej praktycznym wydaniu.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG

PRODUCENCI

FANARSCANGRIPHaimer OPTIMUM - MaszynyEKAKIRSCHENHELIOS-PREISSERANYSHARPMILWAUKEEOSBORNKOMETWOLFCRAFTMONTEROGEDOREVIKINGFERAXREMSFN GLOBLUTPOLCLABERCEJNEIBENSTOCKNACSKANYG-1FELOTESTOPROBLACK&DECKERNOVUSTERRAXARTLINEDIAMANTKLINGSPOREXPRESSJOKARINORBARDIAMMETABOPORTWESTNOGATYSWELDFORMATPROMOTECHPROTECOKAINDLJANGOGUHRINGTOYALUNAPRESSOLECLIPSE MAGNETICSFLEXIPADSPROSPERPLASTABACLOC-LINEWERAEVENTUS by EXACTKönner & SöhnenIBTSTEINELSTANLEYSYLVAC3MCHICAGO PNEUMATICLIMITHERVISA PERLESFIXTECEXACTCERAMEINIVEL SYSTEMMOMENTOWINBAGBENNINGGUIDEMitsubishi MaterialsFACHOWIECREBIRYOKOTANAREXIDEALGASMAKTECDOLFAMEXROBIEXACT PräzisionswerkzeugeCARLTONPica-MarkerTRUSENSRIDGIDCOLLOMIXJOBIextraTERMIKSCHEPPACHBOSCHVOREL KEMMLERTURNUSNORTONWELDMANRECORD POWERFLUKEAWTOOLSKING TONYNWSSTACOCRAWTICOJonneswayRAPIDWALTER KompressortechnikIDEAL PROFESSIONALMESTOKUKKOTENGTOOLSPLANOMASTERGRILLOLEO-MACMEDIDCOMPACCELLFAST ARIANAPFERDMEGATECTOPCONTEKNEL BESSEY ERDIGRAVUREMSCHWEISSKRAFTCRCAIRPRESSHONITONJOEST ABRASIVESKUPCZYKBELOHVIRUTEXRAMIA WORKBENCH RENNSTEIGXENOXACORNABRABOROROTABROACHATIKAQUICKAS-SCHWABELAVORAMBPS LIFTADLERRYOBIKRETZERWALMERPAFANAPROMANEXUSSTUBAIMULLEREvolution Power ToolsRöhmLEMIGOALLITFLOMACOLAEPPDEWALTMARELDKARCHERZEKLERALOSSURSUSAPXALPENMENZERFISKARSHD-CUTHOLZSTARALPOSARTPOLGEKOIREGABRADASFLORALANDL.BRADORFORCEEROGLUYATOALBRECHTAC Spólka akcyjnaPIHERTORQUELEADERSTABILAMAKITAGRUNDABRUNSPARATESSVEVOLTENODARMETMIB MESSZEUGEZPS-FNWASTA-INDUSTRIALFALONTECHPICARDGREENWORKS TOOLSKALTMANNARKO-GUMEUROBOORTORMEKRUBIMORAPOLIXFOGOWORKSITEMITUTOYOZIRCONHM MACHINERYKNIPEXSTANLEY BOSTITCHLENA LIGHTINGGLOBUSHENGSTLERISCARSTARMIXSHINWAKEFTRUMPFVICTUSSILVERCMT Orange ToolsHEYCOPAINTOACARFORUMWIHABAHCOTAJIMATESAFENESMETALLKRAFTBRIPOXMINIBATTKARNASCHELMET-ELHURTSAITLUTRONVOLKELBONDHUSKROEPLINSPAWMETFERMPREMIUM TOOLSRAACOTHOR HAMMERAMFZEUSPROSKITTOPEXLEATHERMANSCALA SOLARAMPDREMELHALDERPROXXONUNICRAFTHULTAFORSGREENMILLHOLZKRAFTM.K. MORSEFEMIPEDDINGHAUSLINCOLN ELECTRICTELWINCLEANKRAFTIRWINGT LineBISON-BIALHEYTEC

14 DNI NA ZWROT
Dajemy Ci 14 dni na odstąpienie od umowy zakupu

DOSTAWA W 24H
Paczki wysyłane są firma kurierską GLS (90% dochodzi na kolejny dzień) lub dostarczane do Paczkomatów

GWARANTUJEMY
Tylko oryginalne produkty, wysoką jakość, gwarancje, bezpieczeństwo zakupów SSL

DAJEMY
Fachową pomoc, fakturę, paragon, możliwość zakupu na RATY i Leasing

TANI KOSZT WYSYŁKI
Niezależnie od ilości produktów przy zakupie powyżej 499zl wysyłka GRATIS